Drage dijakinje in dijaki

Naša šola spada med manjše šole, a ima vse, kar ponujajo večje in verjamemo, da še veliko več. Izkazuje se, da je prav majhnost naša velika prednost. Dijaki vseh treh programov, ki k nam prihajajo z različnih osnovnih šol (Idrija, Spodnja Idrija, Cerkno, Črni Vrh, Žiri, Logatec, Vrhnika, Rovte in Most na Soči), se med seboj lahko srečujejo in spoznavajo pri zunajšolskih dejavnostih, projektih, na tednih športa in ekskurzijah. Skupaj ustvarjajo različne šolske dogodke in prireditve. Tudi na ta način na šoli gojimo za nas vse pomembno medsebojno spoštovanje in pomoč.

Želimo si, da bi se pri nas počutili varne in sprejete! Zavedamo se, da je srednješolsko obdobje pomemben del vašega obdobja, zato je končni cilj jasen! Iz vseh vas naj zraste tisto najboljše kar nosite v sebi, mi pa vas bomo pri tem spodbujali in usmerjali.

»Čast tistemu, ki se moti, ki ne doseže cilja spet in spet, ker ni uspeha brez truda, ker ni truda brez napak, tistemu, ki ve, da bo v najboljšem primeru slavil veličastno zmago, v najslabšem primeru pa, če mu ne uspe, da je bil vsaj neizmerno pogumen!«

Theodore Roosevelt